Vybíráme parfémy podle horoskopu: co komu voní? 

Parfémy patří k našim každodenní parťákům a nelze se tomu divit – podtrhují naši osobnost, navíc doplňují nám jakousi nezapomenutelnost. V případě, že jste zatím nenašli tu pravou vůni, která by vás dokonale charakterizovala, nabízí se zeptat se hvězd. Protože právě znamení horoskopu o vás dokáže prozradit víc, než co jste o sobě sami věděli. Pojďme si prozradit, jak konkrétně vybrat parfémy podle toho, v jakém znamení jsme se narodili.  

Berani jsou upřímní, Býci si dopřávají 

V případě, že jste se narodili ve znamení Berana, pravděpodobně jste člověkem velmi sebevědomým a také upřímným. To ostatně není vůbec na škodu, velké ambice slibují velký život. Jelikož jste svou energií až ohniví, hodit se k vám budou takové vůně, které jsou kombinací výraznosti a jemnosti. Například vanilka v kombinaci s citrusy nebo dřevitými tóny, jako je cedr, santal nebo oud.  

Že jste se však narodili ve znamení Býka? Patříte mezi požitkáře, kteří si velmi rádi dopřávají. Nemáte rádi konflikty, ale jste spíše zásadití, což se promítne i na vaší oblíbené vůni. Ideální je pro vás levandule nebo další květinové vůně, jako je růže nebo jasmín.  

Raci mají silné rodinné cítění, Lvi jsou optimisté 

Podle znamení zvěrokruhu lze říct, že Raci mívají skutečně velké rodinné cítění, což se ostatně promítne i na vůni, jaká je jim nejbližší. Kupříkladu milují takové parfémy, které podtrhují jejich jemnost a osobitost, čili vhodné jsou parfémy s růží, levandulí, vanilkou nebo bergamotem.  

Lvi jsou zase věční optimisté a zejména ženy mají tendenci řadit se do role vůdkyně. I na jejich parfému by se proto měl promítnout luxus nebo bohatství, jež jsou pro ně velmi důležité. Parfém tak musí být doslova podmanivý a intenzivní, vhodná je kombinace pačuli a citrusových aromat.  

Štíři jsou tajemní, Střelci ohniví 

U Štírů platí, že mívají dvě tváře. Na první dobrou je to ta tvrdá a silná, která se ukazuje světu, na druhou stranu je zde ta jemná, uzavřená a křehká duše. Možná i z toho důvodu nemají rádi, když se věci v okolí příliš mění. Ani jejich vůně by se neměla příliš měnit. Milují spíše těžší, orientální vůně s kapkou svěžesti.  

A co Střelci? Ti se označují za ohnivé znamení plné energie a nadšení, také optimismu. Nenechají se nikým spoutat, což se ostatně projeví i na jejich parfému. Ten by měl být hlavně hravý a energický čili vhodná je kombinace citrusů a bergamotu.