Věci, které podle Jeffa Bezose dělají z člověka inteligentního jedince

Jeff Bezos dnes sídlí na samotném vrcholku žebříčku nejbohatších lidí světa. Za jeho jměním stojí firma Amazon, která se dlouhodobě těší skvělým číslům. Jelikož je Jeff Bezos bezesporu velmi chytrý a inteligentní podnikatel, sepsal seznam věcí, které, pokud je tedy děláte, o vás vypovídají to samé čili pokud vykonáváte několik věcí, pak jste podle něj inteligentním člověkem. O jakých vlastnostech, činnostech nebo věcech mluvíme? 

Mluvíte sami se sebou 

Přistihli jste se někdy, že mluvíte jenom sami se sebou? Zjistili jste, že si někdy povídáte, ale vlastně kolem vás nikdo jiný není? Nemusíte se bát toho, že byste byli blázniví. Tak to ani zdaleka není. Pouze jste inteligentním člověkem. Vždyť to samé dělal i Albert Einstein, a to nepatřil mezi blázny nebo cvoky. Právě naopak – označovali ho za jednoho z nejchytřejších lidí.  

Dokonce bylo prokázané, že pokud k sobě mluvíte, pak procvičujete svůj mozek. Zvyšujete svou paměť a napomáháte mozku k tomu, aby si dobře organizoval myšlenky.  

Hledáte odpovědi 

Další specifickou vlastností inteligentních lidí je podle Jeffa Bezose to, že neustále hledáte odpovědi. Zkrátka když se před vámi zobrazí otázka nebo nějaká záhada, máte tendenci ji vyřešit. Možná i proto máte deník nebo si zapisujete své myšlenky. To děláte ostatně velice dobře, protože to jsou přesně zvyky těch nejúspěšnějších jedinců.  

Přiznáváte své chyby 

Nikdo není neomylný a je velká chyba, pokud si na neomylného člověka hrajete. Pakliže ale dokážete zkousnout svoje ego a přiznat chybu, pak se řadíte k inteligentním a velice chytrým jedincům. Navíc pokud se naučíte chyby přiznávat, budete dávat okolí najevo, že máte vysoce funkční mozek.  

Příliš nemluvíte 

Inteligentní lidé se zkrátka obejdou bez zbytečného tlachání. Spíše přemýšlí, analyzují, obklopují se zajímavými myšlenkami.