Tři regenerující masky na vlasy, které si lze připravit doma

Když se ženy něčím chlubí, tak většinou vlasy. Bohužel ne každá žena se svými vlasy může chlubit. Některé ženy je mají slabé, nevyživené a bohužel lámající se. Oslabené vlasy jsou většinou způsobeny špatnou péčí. Může za to nejen nesprávné umývání vlasů, ale taky používání fénů či kulem a žehliček, které vlasy ničí. Naštěstí existuje způsob, jak své vlasy můžete opět vyživit a jak můžete podpořit jejich růst. Dokonce si nemusíte kupovat žádné chemikálie, které reklamují na televizních obrazovkách. Stačí, když ve své kredenci najdete několik surovin, z nichž si vyrobíte účinnou masku na vlasy.

Pokud budete pátrat na internetu, najdete mnoho regeneračních masek na vlasy, které můžete vyzkoušet. My jsme však vybrali hrstku těch nejefektivnějších, které vám nejen vlasy vyživí, ale taky je zregenerují a podpoří jejich růst. Kterou zkusíte nejdříve?

Avokádová maska

Mezi nejúčinnější masky patří masky z avokáda. Avokáda je prospěšné nejen pro naše zdraví, ale taky působí blahodárně i na naše vlasy. Avokádo nemusíte s ničím míchat – už samo o sobě je plné nenasycených tuků a oleje, který vlasy vyživuje a zpevňuje.

Medová maska

S čím si však dáte víc práce, je medová maska. Stačí, když si smícháte lžíci medu, lžíci olivového oleje a žloutek. Masku aplikujte na pokožku hlavy, nechte několik minut působit a poté ji smyjte vodou. Nejen, že vlasy budou vyživeny, ale taky budou lesklejší, objemnější a pevnější. Zejména vajíčko osahuje lecitin, který se hojně používá v kosmetickém průmyslu. Právě lecitin se přidává do vyživujících produktů na vlasy, jež si nemusíte kupovat, protože si doma připravíte tuto zázračnou masku na vlasy.

Kiwi maska

Slyšeli jste už o kiwi masce? Složení je prosté. Maska se skládá z jednoho kiwi a ze šťávy z jednoho citronu. Opět se maska aplikuje na pokožku hlavy a nechá se působit zhruba hodinu. Poté se opět opláchne. Citron, který je v masce obsažen, dodává vlasům potřebné vitaminy a skvěle je regeneruje. Masku doporučujeme zejména těm ženám, které bojují s mastnými vlasy či s lupy.