Tipy a doporučení pro cestování po USA

Cestování do Ameriky je lákavé, o tom není sporu ani pochyb. Mnozí cestovatelé si však neuvědomují, že tento kraj je zcela jiný a že zde platí naprosto jiná pravidla. Proto pokud se sem chystáte, přinášíme vám tipy a doporučení, které se vám během cestování po státech rozhodně budou hodit.  

Nutná je cestovní registrace 

Je sice skvělé, že nám USA znovu otevřelo své brány, ale nic to nemění na tom, že než se vydáme na letiště, musíme si zařídit cestovní registraci ESTA. Vízum není nutné sjednávat, pokud neplánujete ve státech strávit déle jak devadesát minut. Pokud navíc cestujete jenom v rámci obchodní cesty nebo na dovolenou, vízum také není třeba (nepřekročí-li se zmiňovaná doba). Co je však zapotřebí, tak vyplnění cestovní registrace ESTA na Americké ambasádě. 

Doporučuje se tuto registraci vyplnit zhruba dvaasedmdesát hodin před odletem, k vyhodnocení dojde během několika minut. Nemusíte se tedy obávat, že byste na výsledek čekali dlouho. 

Mějte s sebou kopie všech rezervací 

I když si člověk myslí, že Amerika je vyspělá země, pravdou je, že je dobré mít i zde kopie všech rezervací. Nikdy nevíte, kde něco pokazí nebo co se kde semele. Když budete mít u sebe kopii cestovního pojištění, potvrzení o ubytování a další dokumenty s sebou nebo alespoň v telefonu v souboru PDF, budete jistě klidnější. 

Připravte se na časový posun 

Amerika není Evropa. A zde vás čeká opravdu rapidní časový posun. Ten se rovná šesti až deseti hodinám, což je pro lidský organismus opravdu velká změna. Ruku v ruce s tímto jevem jde také pásová nemoc, kdy se můžete během následujících prvních dní probouzet v nevhodné časy. Tělo si ale poměrně rychle zvyká na změnu prostředí i časový rozdíl, proto jen vytrvejte. 

Program tak akorát 

A až budete v Americe, svůj itinerář naplňujte jen střídmě. Nemějte příliš nabitý program, protože na každém kroku budete narážet na věci, které vás fascinují. A pravděpodobně byste všechny body z programu nepostíhali.