Anonymní terapeutickou péči lidé využívají stále více

Uplynulé měsíce byly složité pro celou spoustu lidí. Mnoho z nich se ale necítí na to, že by své potíže probírali s obvodním lékařem, který je dále pošle ke specialistovi. Možná i z tohoto důvodu se lidé stále více přiklánějí k anonymní terapii. Co jim přináší? 

Když už toho je více než dost

Mnoho lidí si během dlouhých pandemických měsíců prošlo skutečnou životní zkouškou. Nemožnost vídat se s lidmi, kteří nám jsou blízcí, si prostě vybrala svou daň. Když se k tomu přičte ještě starost o zdraví a finance, najednou se ocitáme v nepříjemné životní situaci. Anonymní terapeutická péče přitom dokáže lidem pomáhat mnohem více, než by se na první pohled mohlo zdát. 

Výhoda anonymity v řešení potíží

Je velmi těžké se svému okolí přiznat s tím, že bychom potřebovali pomoci s některou oblastí našeho života. Léčba závislosti na lécích či na práci, úzkostné poruchy nebo složité situace v rámci procházení životními krizemi, to není nic, co by člověk potřeboval rozebírat se svým okolím. Právě zde se skvěle osvědčuje anonymní terapie. Nemusíte se prostě zabývat tím, co tomu řekne vaše okolí. Potřebujete vyřešit svou situaci, ne slyšet nepříjemné řeči svého okolí. 

Co se nejčastěji řeší

Mezi nejběžnější potíže, které lidé potřebují ve svém životě vyřešit, se řadí existenciální krize, syndrom vyhoření, krizová situace po ukončení vztahu, fobie, deprese a úzkosti, nebo různé situace, kdy se člověk dostal do jakékoliv závislosti. Právě tyto životní situace pomáhá anonymní terapie řešit nejčastěji. 

Někteří lidé si nepřejí, aby o jejich potížích vědělo široké okolí, nebo se prostě nechtějí vystavovat různým záznamům ve své zdravotní dokumentaci. I proto je anonymní terapie jedinečnou možností, jak si nechat opravdu pomoci z tíživé životní situace. Stále více lidí chápe, že péče o duševní zdraví je stejně důležité, jako péče o své fyzické tělo.