Přípravné období před začátkem školního roku bývá náročné. Proč?

Začátek školního roku – to je pro mnohé studenty nebo žáky škol doslova noční můra. Nechtějí, aby skončily letní prázdniny, které pro ně byly plné zážitků a dobrodružství. Chtějí, aby léto neskončilo a aby škola nikdy nezačala. Jenže škola začít musí. Na začátek školního roku se však nejvíce připravují ředitelé škol, kteří musí v takzvané přípravném období před začátkem školního roku vyřešit hlavně požární ochranu a bezpečnost práce. 

Mnozí podnikatelé si myslí, že BOZP a PO musí řešit jenom oni. Jenže pravdou je, že bezpečnost práce a požární ochrana je něco, co musí mít vyřešené i školství, respektive nejrůznější školská zařízení. Právě zde se nachází celá řada rizikových faktorů, jež mohou nějakým způsobem ovlivnit zdraví žáků a zaměstnanců. 

Aby se rizikovým faktorům předcházelo, je třeba dodržovat povinnosti týkající se BOZP a PO. Jak jsme zmínili, řešení povinností týkajících se BOZP a PO spadá na takzvané přípravné období, které je stanovené před začátkem školního roku. 

Povinností je nespočetně mnoho

Pokud bychom měli mluvit jenom o povinnostech souvisejících s BOZP, zmínili bychom třeba nutnost zajistit pracovní podmínky pro těhotné ženy a mladistvé. Také bychom zmínili nutnost provádět roční prověrky BOZP na pracovištích a školských zařízeních, musí se mimo jiné i dbát na práva a povinnosti zaměstnanců, žáků a taktéž studentů. 

Co se týče povinností týkajících se PO, je třeba zařadit činnost do kategorie požárního nebezpečí, mimo jiné se musí vést požární kniha a samozřejmě se nesmí zapomínat na provádění preventivních požárních prohlídek. 

Svěřte se do rukou firmy Extéria

Pokud toho máte hodně, pokud nemáte čas na řešení BOZP a PO, doporučujeme se svěřit do rukou firmě Extéria. Jedná se o předního poskytovatele poradenství v oblasti BOZP a PO, který se vám postará nejen o BOZP, ale také o vše, co souvisí s požární ochranou. Na internetu najdete hromadu referencí a recenzí, v nichž jsou obsaženy zkušenosti stávajících i dřívějších klientů.