Odzimování zahrady a příprava na jarní sezónu 

Snili jste někdy o nádherné zahradě v sezóně? O zahradě, která potěší vaši rodinu a přátele? Právě teď je ten nejlepší čas začít se zahradničením a péčí o naši zelenou oázu. Z tohoto důvodu jsme přesvědčeni, že se vaše zahrada hned vedle dřevostavby stane tím nejlepším místem pro trávení volného času a rekreaci. 

V našem článku se dozvíte, jaké zahradnické práce byste měli provádět v březnu, aby vaše zahrada vypadala okouzlujícím způsobem po celou sezónu. Vynaložené úsilí promění váš pozemek a ulehčí práci. Budete mít více času na odpočinek a dobře uspořádaná zahrada vás bude vybízet k tomu, abyste na ní trávili každou volnou chvíli. 

Vše si naplánujte 

V březnu příroda ožívá. Stává se teplejší a příjemnější. Díky mnoha slunečním paprskům máte lepší náladu a rádi trávíte čas venku. Je to ideální doba pro zahradní práce, které stále odkládáte na později. 

Možná na vás čeká spousta úkolů, zejména pokud jste svůj pozemek zanedbávali. Nezapomeňte si promyslet, jakou práci musíte udělat a jaké nářadí budete potřebovat. Je důležité mít dobrý plán. Díky tomu se vyhnete každodenním návštěvám obchodu pro kutily nebo zahradního centra a ušetříte tak peníze. 

Trávník a jeho údržba 

Stav trávníku ovlivňuje především vzhled zahrady. Pravděpodobně pouze umělý trávník bude po zimě vypadat dobře. U vašeho trávníku si jistě všimnete, že je na mnoha místech mrtvý. Nedělejte si iluze – k dosažení podobného efektu jako v minulé sezóně bude potřeba trochu úsilí. Naštěstí jsou rostliny na jaře velmi vitální a stačí jim věnovat dobrou péči, aby se váš trávník dostal zpět do formy. Pokud naše tipy uvedete do praxe, může být ještě krásnější než dříve. 

Vertikutace – udržovací opatření, trávník se vertikutuje. Používá se k odstranění travní plsti, suchých stébel a mechu a k podpoře provzdušnění půdy. Trávník pak bude mít lepší regenerační schopnost. Můžete použít ruční nebo motorový vertikutátor. Tyto stroje si můžete pronajmout. S vertikutátorem byste měli trávník přejíždět po jedné cestě, podobně jako při sekání trávníku. Důležité je vertikutovat nejprve podélně a poté příčně. Poté byste měli pečlivě shrabat organický odpad.