Jak mít v létě krásná chodidla?

Léto je v mnohých směrech a z mnoha důvodů to nejoblíbenější roční období. Mnozí lidé se na něj těší celý rok, dokonce by se dalo říct, že jen přežívají a doufají, že léto přijde co nejdříve a v celé své parádě. Bohužel z mnoha důvodů je léto i to nejnebezpečnější období roku. Je to především z toho důvodu, že se opalujeme, čímž škodíme své vlastní pokožce a pleti. Také během léta trpí naše chodidla, o které se musíme starat. Málokterý člověk si uvědomuje, jak moc se o svá chodila starat musíme. A to je péče o chodidla tak snadná, pokud víte, jak na to.

Ti, kteří během léta nenosí sandálky, ale jsou věrní teniskám a botaskám, se nejspíše netrápí a jejich chodidla je naprosto nezajímají. Pak jsou tu však lidé, kteří naopak nosí sandálky s oblibou. Jenže v sandálcích a podobné jiné letní obuvi se chodidla vystavují a je nutné o ně pečovat, pokud se tedy nechcete pyšnit ošklivými patami, které vypadají starší, než jsou.

Díky několika tipům se však chodidla promění ve spanilá krásná chodidla, která vám bude kdekdo závidět.

Lázeň spasí chodidla během třiceti minut

Základem péče o chodila je pravidelná lázeň. Po dlouhém, prochozeném dni je nutné si dopřát minimálně třicet minut klidu. Dopřejte svým chodidlům voňavou lázeň, která je doslova spasí. Horká voda dokonale změkčí ztvrdlou kůži, díky čemuž své paty můžete snadno obrousit. Doporučuje se voňavá lázeň se špetkou soli, ideální je do ní přidat i řebříček nebo výtažky z mořských řas. Nezapomeňte na kapku voňavého éterického oleje, který zažene nepříjemný pach nohou.

Po ošetření nohou nohy hydratujte

Po každé lázni přichází čas na ošetření, které spořívá především v hloubkové péči, kdy obrousíte ztvrdlou patu, která je díky lázni měkčí a snadno odstranitelná. Samozřejmostí je i peeling, bez kterého to nejde.

Po takovém ošetření je načase chodidla hydratovat. Nejlépe uděláte, pokud si pořídíte speciální krémy na nohy, které jsou určeny k hydrataci nohou. Pokud nejste majitelem krému na nohy, postačí vám hutnější krémy, které vmasírujete do chodidel.