Každá zahrada si zaslouží být řádně osvětlena. Osvětlení za zahradě oceníte zejména v době, kdy pořádáte dlouhé zahradní večírky, které se protáhnou až do pozdní noci. Aby vás po setmění nezahalila tma, je třeba osvětlení rozmístit po zahradě, abyste viděli na každý svůj krok. V současné době je oblíbené zejména LED osvětlení, a to z toho důvodu, že je úsporné a že vkusně vypadá. Velkým hitem jsou i solární svítidla, která vás však dlouho nebudou chránit před naprostou tmou.
Solární světla jsou velice ekologická, poskytují decentní osvětlení zahrady a zároveň jsou vkusnou dekorací. Dnes je najdete v mnohých prodejnách osvětlení, protože, jak jsme zmínili, je to obrovský hit či jakýsi módní trend, který nesmí nikdo postrádat. Tento trend tedy nepostrádejte ani vy a pořiďte si ho na svou zahradu.
Mnozí lidé se však mohou ptát, jak taková světla vlastně fungují. Přece jenom je to jistá novinka na trhu, s níž se mnozí lidé ještě nemuseli setkat. S tím vám však poradíme.
Princip je zcela jednoduchý
Solární svítidla fungují na naprosto jednoduchém principu. Během dne chytají sluneční paprsky, díky nimž se nabíjí. Aby docházelo k rychlému a kvalitnímu nabití, doporučuje se umístit světla na místa, kde nejvíce svítí sluníčko (tedy zejména jižní strana zahrady). Toto nabíjení se projeví večer, kdy světla začnou automaticky svítit, tudíž bezpečně uvidíte nejen přístupové cesty do zahrady, ale i třeba okraj bazénu.
Jak jsme zmínili, je velice důležité umístění solárních světel. Nejlepší je pro ně jižní strana zahrady či jakékoliv místo, kam neustále svítí sluníčko a kde není žádný stín.
Solární svítidla mají kupu výhod i nevýhod
Samozřejmě i toto osvětlení má své výhody a nevýhody. Mezi výhody patří rozhodně úspora elektrické energie, bohužel hlavní nevýhodou je malá svítivost. V noci vás solární světla neochrání před tmou dlouho, protože jejich sluneční energie rychle vyprchává.