Jednostupňové nebo dvoustupňové sněhové frézy? To je oč tu běží

I když se to někomu může zdát letos v zimě jako zbytečnost, opravdu se o zbytečnost nejedná. Sněhové frézy jsou něco, co člověk potřebuje i letos. Sice lidé žijící ve městech pravděpodobně neviděli letos ještě sníh, ti, kteří žijí v horách, se se sněhem musí každodenně potýkat. A tak se nabízí otázka, pro jakou frézu se rozhodnout.  

V současné době nabídka obchodů nezahrnuje jenom jednu frézu, která by odpovídala vašim požadavkům. Takových fréz najdete na trhu opravdu celou řadu. Obecně lze rozdělit sněhové frézy na dvě skupiny, a sice na elektrické frézy a na benzinové frézy. Zatímco elektrické frézy jsou určené spíše pro menší plochy, jako jsou chodníky nebo příjezdové cesty, benzinové frézy jsou sice dražší, přesto výkonnější řešení hodící se především do hor.  

A kromě tohoto rozdělení lze rozdělit sněhové frézy ještě na jednostupňové a dvoustupňové. V tomto případě se tedy nabízí otázka, pro jaké frézy se rozhodnout? 

Jednostupňové sněhové frézy 

Nejdříve si zmiňme jednostupňové sněhové frézy, které se hodí především pro běžné užití v městských oblastech. Lze je využít především na menších pozemcích, které mají zpevněný terén. K jejich hlavním výhodám patří nízká hmotnost a snadná ovladatelnost.  

Samozřejmě každá mince má svůj rub a líc, a tak se nabízí otázka, jaké jsou nevýhody jednostupňové sněhové frézy. K nevýhodám patří především to, že potřebuje pevný podklad, aby dobře fungovala, také že se hodí jenom na jemnější sníh či že má slabší výkon, což však v městských oblastech stačí.  

Dvoustupňové sněhové frézy 

Co se týče dvoustupňových sněhových fréz, v tomto případě budete nadšení z dostatečného výkonu i z mobility. Dvoustupňové sněhové frézy se hodí především do vysokohorských oblastí nebo obecně do horských oblastí, k jejich výhodám totiž patří to, že je nezaskočí ani velké plochy či členitý terén. Poradí si navíc i se zamrzlým sněhem.   

Co se týče nevýhod, cena je vyšší a i hmotnost, ovladatelnost je tedy tím pádem taky o stupeň horší.