Jaké zámky ve světě patří k těm nejkrásnějším?

Pokud se rozhodujete, kam se vydáte s rodinou na výlet, zaměřte se například na nějaké hrady a zámky, které jsou rozhodně dobrým nápadem, kam se vydat. V poslední době jsou velice populární české hrady a zámky, ale za návštěvu stojí hlavně ty, které jsou krásné celosvětově. Existuje na světě hned několik zámků, které se s pýchou mohou pyšnit k těm nejkrásnějším vůbec.

Mimo to jsou to zámky, které jsou plné nejen krásy a nádhery, ale hlavně taky historie. Pokud milujete poslouchání takových zajímavých příběhů, pověstí a bájí, které se k danému místu pojí, pak se rozhodně vydejte na jeden z níže doporučených zámků, nad kterými se vám zatají dech a srdce zastaví.

1. Zámek Howard

Pokud se budete nacházet v Severním Yorkshiru, pak se nezapomeňte zastavit ani na zámku Howard. Právě toto je jedna z nejhezčích a taky i z největších soukromých rezidencí v celé širé Británii. Nejdříve byl tento zámek domovem rodiny Howarda, ale poté byl pro veřejnost otevřen, a to konkrétně v roce 1951. Od té doby je plně přístupný a turisty hojně navštěvován.

2. Zámek Neuschwanstein

Nejvíce navštěvovaným zámkem v Německu je zámek Neuschwanstein. Právě toto místo je cílem mnoha turistů, pokud se už do Německa vydají. Postavil ho král Ludvík II. Od doby jeho zpřístupnění uplynula už nějaká ta doba, ale od té doby ho navštívila přes šedesát milionů návštěvníků. Kařdým rokem se tak tento zámek dočká více jak milionu turistů.

Tento zámek však nepatří k ledajakým. Jeho stavba je inspirována Disneylandem a objevil i v několika filmech, které jste jistě viděli.

3. Kilkennský hrad

Pokud bychom odbočili a chtěli navštívit spíše hrad, než zámek, měli bychom zajet do Irska, kde se můžeme kochat krásným Kilkennským hradem, který tu stojí už od roku 1195. Tento hrad je však skvělý nyní proto, že se zde konají nejrůznější studentské promoce či konference, což je skvělé, jelikož mají studenti nevšední zážitek z jejich už tak významného dne promocí.