Jaké političky se řadí k těm nejvlivnějším?

Pokud sledujete svět podnikání, jistě vám neuniklo to, že se vydal nový žebříček těch nejvlivnějších žen České republiky. Tento žebříček vyšel v časopisu Forbes. Je zajímavé, jak se v tomto žebříčku uchytilo mnoho neznámých žen. Tedy jistě, dokázaly něco, co nikdo jiný nedokázal, ale veřejnosti jsou zcela neznámé, stejně jako někteří muži, kteří se uchytili na pozicích žebříčku nejbohatších mužů Česka. Z žebříčku nejvlivnějších žen bychom si vzpomněli jenom na ty, které se vyskytují v politice. Jenže těch se tam kupodivu moc nevyskytuje. Pojďme si tyto političky vyjmenovat.

Většinou v tomto žebříčku najdete skutečně zajímavé ženy, které jsou často podnikatelkami nebo ženami vlivných osobností. Najdeme zde Moniku Babišovou, ale taky i Petru Němcovou. Zaměřme se však nyní na političky, které se v tomto žebříčku přece jenom uchytily.

• Karla Šlechtová

Tato žena se v poslední době vyskytuje v televizi skutečně hojně. Je jí čtyřicet let a je to ministryně pro místní rozvoj. Karla Šlechtová rozděluje každým rokem více jak patnáct miliard eurodotací.

• Marie Chatardová

Tato žena je vám možná zcela neznámá. Na veřejnosti se nevyskytuje, nevídáte ji ani v televizi. Jedná se o předsedkyni ekonomické a sociální rady OSN. Marie Chatardová tedy řídí třetí nejdůležitější orgán OSN. Jedná se o teprve třetí ženu v celé historii, která by vedla třetí nejdůležitější orgán OSN.

• Eva Filipi

Evu Filipi možná znáte, možná nikoliv. Je jí dneska třiasedmdesát let a je to velvyslankyně České republice v Sýrii. Možná jste ji nikdy neviděli, ale jistě její jméno je vám alespoň trošku povědomé. Kromě České republiky v Sýrii zastupuje taky zájmy Spojených států amerických a taky zájmy celé řady zemí Evropské unie.

• Dana Drábová

I toto jméno jste jistě slyšeli. Patří ženě, které bylo letos 56 let. Jedná se o předsedkyni státního úřadu pro jadernou bezpečnost.