Jak zhubnout v obličeji 

Rádi byste zhubli přebytečná kila a nechali výsledek zapůsobit na celé tělo včetně vašeho obličeje? Právě obličej umí ženy potrápit a snižovat jejich sebevědomí. Je však důležité, že nelze zhubnout pouze lokálně. V následujícím článku vám představíme základní tipy, kterými byste se měli řídit. 

Lokální hubnutí není možné 

Hned na začátek je nutné konstatovat, že separátní hubnutí na jedné konkrétní partii vašeho těla není možné. Nezáleží na tom, zda chcete zhubnout na stehnech, pažích nebo v obličeji. Postup bude vždy stejný a povede přes úpravu vašeho jídelníčků a pohybových návyků. 

Kalorický příjem a výdej 

Celé tajemství hubnutí spočívá v poměření vašeho kalorického příjmu a výdeje. V případě, že přijímáte více energie, než vydáte, budete v dlouhodobějším horizontu nabírat na hmotnosti. Pokud je váš výdej naopak vyšší než příjem, budete hubnout. Tyto výsledky se logicky projeví i na vašem obličeji. Konkrétní míra hubnutí pak záleží na genetických predispozicích každého jedince. Někteří mohou vodu a tuk v obličeji zadržovat velmi dlouho a hubnout předně na jiných partiích, jiní naopak mohou výsledky vidět velmi rychle. 

Cvičení a jídelníček 

Z výše uvedeného logicky vyplývá, že klíčem k hubnutí v obličeji je nastavení správného dietního režimu a dostatek kvalitního pohybu. Důležité je však myslet udržitelně a tělo nezatěžovat dlouhodobě velkým kalorickým deficitem. V ideálním případě si proto najděte nutričního specialistu pro sestavení jídelníčku na míru a svůj pohyb naopak konzultujte s trenérem. 

Buďte trpěliví 

Pokud se vám nedaří vysněných výsledků dosáhnout rychle i přes perfektní dodržovaní správných postupů, nezoufejte. Pravděpodobně patříte mezi jedince, kteří mají větší tendenci k ukládání tuků v obličeji, ale za svoji dlouhodobou píli budete určitě dříve nebo později odměněni.