Jak vypěstovat vlastní cibuli

Kupovat si zeleninu v obchodech, to se dnes už nevyplácí. Daleko lepší je investovat svůj čas do pěstování vlastní zeleniny. Není to nijak náročné, navíc zelenina bude chutnější, zdravější a my budeme mít při jezení klidné svědomí, jelikož moc dobře budeme vědět, jak byla daná zelenina pěstovaná. Dnes můžeme na svých zahradách pěstovat opravdu nejrůznější druhy zeleniny. Nejpopulárnější je pravděpodobně česnek, ale lidé také hojně pěstují klasickou cibuli, která se přidává k masu nebo do mnohých pokrmů. Je to základní surovina, kterou je třeba mít v kredenci, a tak vám prozradíme, jak ji vypěstovat v hojném množství, abyste jí měli opravdu dostatek.  

I když je cibule zeleninou za pár korun, přesto si nemůžete být jistí tím, co se při jejím pěstování přidává do půdy nebo čím se cibule stříká. Je dobré ji vypěstovat na zahradě, vypěstujete si tak kvalitní zdroj vitaminů a minerálních látek, za což vám vaše tělo rozhodně poděkuje.  

Jak vypěstovat cibuli 

Jak již bylo zmíněno výše, není těžké cibuli vypěstovat. Právě naopak – jedná se o naprosto snadnou záležitost. Cibule ke svému spokojenému životu potřebuje maximálně sluníčko a spíše sušší, písčitější půdu, která je bohatá na humus. Nedaří se jí ve studených půdách, kde velice snadno může podlehnout různým chorobám. Stejně tak ji nepěstujte na místě s vyšší nadmořskou výškou.  

Abyste se dočkali opravdu hojné úrody, doporučujeme vám cibuli pravidelně hnojit. Ideální jsou hnojiva s obsahem fosforu a s nižším obsahem dusíku, s žádným chlorem.  

Nezapomínejte na zalévání a odplevelování 

Samozřejmě i cibule se musí zalévat stejně jako jiné rostliny. Člověk nesmí zapomínat na závlahu hlavně v dobách sucha. Stejně tak nesmí zapomínat na odplevelování. Zapomeňte však na odplevelování s pomocí chemie, ta plevel stejně neodstraní tak dobře jako klasický motyka, kterou se nebojte vzít do rukou.