Efektivní tipy, jak udržet byt v čistotě 

Udržovat byt čistý a bez nepořádku může být občas pěkně složité. Na konci dlouhého dne je úklid to poslední na co máte náladu. Tyto tipy vám pomohou udržet domov v čistotě a získat více času pro sebe.  

Dodržujte pravidlo 15 minut  

Možná nemáte energii uklízet hodinu nebo dvě po příchodu z práce, ale patnáctiminutový úklid pravděpodobně zvládnete. Každý večer si na telefonu nastavte časovač, pak posbírejte nepořádek, naskládejte nádobí do myčky a uložte kabáty a boty do skříně. 

Někteří lidé dávají přednost tomu, že každý večer věnují 15 minut jinému úkolu. Jeden večer mohou hodit povlečení do pračky a dát na postel čerstvé, zatímco další večer se mohou věnovat odstraňování vodního kamene, se kterým jim pomůže nejlepší přípravek na vodní kámen.  

Využijte technologie 

Udržování čistoty a pořádku v domácnosti je mnohem snazší, když využijete nejnovější pokroky v oblasti úklidových technologií. Pokud máte na vysávání čas jen zřídka, zvažte koupi robotického vysavače. Robotické vysavače fungují na kobercích, dlaždicích i tvrdých podlahách a lze je nastavit tak, aby pracovaly, když spíte nebo jste v práci. Lze je dokonce ovládat na dálku pomocí chytrého telefonu. 

Další high-tech pomůcky, jako jsou samočisticí mixéry a HEPA vzduchové filtry, snižují množství úklidu, který budete muset provést. Vzduchové filtry nejen odstraňují alergeny ze vzduchu, ale pomáhají udržet prach pod kontrolou.  
 
Pokud potřebujete přijít a mít vyprané prádlo, stačí si pořídit chytrou pračku, kde pouze nastavíte čas a dobu praní přesně podle toho, jak to potřebujete, a nezapomeňte také na ekologický prací prášek 

Okamžité odstranění rozlitých látek 

Pokud se vám podařilo něco rozlít a vy to zanedbáte, zvyšuje množství práce, kterou budete muset později udělat. Je mnohem snazší setřít rozlitý džus v lednici teď, než za týden drhnout zatuhlou skvrnu, navíc pokud máte ty správné čistící prostředky, zabere to ani ne minutu. A pokud jste rozlili červené víno na koberec, je lepší použít odstraňovač skvrn hned než to nechat na příští týden.