Zařizujeme ložnici do úspěšných barev 

Zatímco kvalitní matrace (ať už to bude paměťová nebo pružinová matrace) podporuje náš spánek, barvy v ložnici mohou výraznou měrou ovlivnit jiné aspekty našeho života. A to včetně toho, jestli budeme nebo nebudeme úspěšní. Staré čínské učení feng šuej totiž tvrdí, že existují konkrétní barevné odstíny, které mají signalizovat právě zmiňovaný úspěch. Jak tedy konkrétně vymalovat? 

Zemité odstíny jsou sázkou na jistotu 

Staré čínské učení věří, že existují způsoby, jak nechat volně proudit energii a harmonii místností. A právě to se má pozitivně odrážet na našich životech, které by rázem měly být bez stresu a starostí. Za vyzkoušení rozhodně stojí i to, že vymalujeme svou ložnici do barev, které podle starého čínského učení znamenají úspěch. Patří mezi ně hlavně zemité tóny, konkrétně tedy hnědá, tlumená žlutá, dále také písková nebo béžová, případně šedobéžový odstín.  

Vhodné jsou také odstíny jako okrová, případně se nebojte sáhnout ani po dnech tolik populárních jemně pastelových odstínech.  

Není to jen o barvách 

Aby se vám v ložnici skutečně dobře spalo, měli byste brát v potaz i další pravidla zmiňovaného starého čínského učení. Například je rozhodující i to, kde spíte. Lůžko musí být dobře umístěné, konkrétně byste měli postel umístit na místo, odkud uvidíte do celého prostoru. Nohy mají směřovat ze dveří.  

Dále nezapomeňte, že se pod postelí nemá ukrývat žádný úložný prostor, který by bránil průchodu zmiňované energie. Snažte se mít pod postelí pořádek, nikoliv druhý odpadkový koš, který v této oáze klidu nemá, co dělat.  

A nakonec se snažte neustále obklopovat čistotou. Právě čistota a pořádek – to jsou alfy i omegy bydlení podle feng šuej. Nepořádek má na člověk neblahý vliv, ať už by se nacházel v ložnici nebo kdekoliv jinde po domově.