Dvoufázové sérum s kyselinou hyaluronovou. Proč používat?

Produkty s kyselinou hyaluronovou si získaly velkou oblibu. Podívejte se s námi, v čem tkví její kouzlo a kde si u nás našla své místo. 

Kyselina hyaluronová 

Jedná se o polysacharid, jehož struktura je spíše jednoduchá. Jakmile bychom sledovali vzrůstající velikost molekul a měnící se prostorové uspořádání, zjistíme, že se mění i jeho vlastnosti. Při výrobě kosmetiky je důležité, jaký typ molekul zvolíme. 

Kyselinu, známou pod pojmem hyaluronan, vytváří naše buňky v těle. Vedle kolagenu a elastinu se jedná o jeden z hlavních stavebních materiálů pojivové tkáně, obklopující naše buňky. Zajišťuje v těle hydrataci pleti a její pevnost. S přibývajícím věkem však této složky v těle, především v pleti, ubývá. Pleť ztrácí svůj objem, pružnost a začínají se objevovat jemné vrásky. 

Prospěšnost pro pleť 

Kyselina hyaluronová pomáhá při hojení pokožky a při tvorbě nových kolagenových a elastických vláken. Jedná se o účinnou hydratační látku, která na sebe dokáže navázat velké množství vody. Pokožka je hydratovaná, rozzářená a zpevněná. 

Produkty s kyselinou hyaluronovou se hodí pro všechny typy pleti. Jejich použití je vhodné i v mladém věku, kdy na pleti ještě nejsou viditelné známky stárnutí, ale kyseliny ubývá. To je kolem 20. až 25. roku života. 

Typy kyseliny hyaluronové 

V produktech určených pro pleť se používá několik hlavních typů kyseliny hyaluronové: 

  • Vysokomolekulární – jinak též kyselina hyaluronová s dlouhým řetězcem, pracuje s povrchem pleti, kde hydratuje vnější vrstvy epidermis. Právě zde vznikají jemné vrásky a linky. 
  • Středněmolekulární – nazývaná také jako kyselina hyaluronová se středně dlouhým řetězcem má podobné účinky jako vysokomolekulární kyselina. 
  • Nízkomolekulární – jinak také kyselina hyaluronová s krátkým řetězcem, obsahuje čtyřicetkrát menší molekuly než vysokomolekulární kyselina. Proniká tedy hlouběji do epidermálních vrstev pleti a doplňuje hydrataci v místech vzniku hlubších vrásek. 

Dvoufázové tonikum pro sametovou pleť 

Oblíbené je dvoufázové sérum s kyselinou hyaluronovou, které pleť zjemní a hydratuje. Tonikum lze použít nejen na obličej, ale také na krk a dekolt. 

Výborně se hodí také pro muže jako sérum po holení.