Čtyři pokojové rostliny, kterým se skvěle daří i ve stínu

Máte svůj byt nebo dům otočený na tu světovou stranu, odkud do domu neputuje sluníčko? Máte ve svém domově spíše tmu než světlo? Možná si zoufáte, jelikož do takového příbytku si nemůžete přinést pokojovou rostlinu. Pravdou ale je, že existují pokojové rostliny, které snáší skvěle i stín, dokonce stín ke svému bezproblémovému růstu potřebují. Sice je většina z nich stálezelená, ale právě takové rostliny bodují v moderních, jednoduchých domácnostech.

Pokud chcete i svou tmavou domácnost vyplnit rostlinami, které budou působit opravdu krásně a budou vyvolávat pocit zařízeného příbytku, vypíchli jsme vám několik pokojových rostlin, které rozhodně stojí za investici.

Parožnatka

Znáte rostlinu jménem parožnatka? Jedná se o rozložitou, teplomilnou rostlinu, která se však spokojí i s chladnějším stínem. Slunce doslova není jejím přítelem, ideální teploty k pěstování by se měly pohybovat kolem dvaadvaceti stupňů. Co se týče zálivky, stačí mírná zálivka bez rosení.

Žumen

Žumen neboli Cissus – to je další rostlina milující spíše stín než přímé sluneční paprsky. Jedná se o rostlinu pocházející ze subtropů Austrálie, jedná se o popínavou rostlinu, pro kterou připravte místo, kde se teplota bude pohybovat kolem dvaceti stupňů Celsia. Miluje rosení, tak jí ho dopřejte.

Křídelnice

Křídelnici lze zařadit mezi takzvané prastaré kapradiny, ovšem její vzhled je velice moderní, až nadčasový. Miluje teploty pohybující se nad dvaceti stupni Celsia, potřebuje pravidelnou zálivku a snese i stín. Co však nesnese je průvan a přímé sluneční paprsky.

Kořenokvětka

Kořenokvětka k nám připutovala z čínských, himalájských a japonských lesů. Jedná se o velmi nenáročnou pokojovou rostlinu, které vyhovují teploty okolo osmnácti stupňů Celsia. Také skvěle snese stín, vadí jí přímé sluneční paprsky.