Čím je Praha výjimečná?

Jen málo míst v republice se řadí k těm nejkrásnějším. Každý člověk by za nejkrásnější místo u nás označil místo, kde se cítí doma a kde je doma. Mnozí lidé by řekli, že tím nejkrásnějším místem v České republice je obecně celá Morava, protože je označována za Provence České republiky. Mnozí by však zmínili Prahu, matičku všech měst, stověžatou Prahu, naše hlavní město. Prahu snad každý musí milovat. Je to místo plné krásných míst, plné památek a především plné možností. Pokud vám to ale jako důvody nestačí, přinášíme hned několik dalších důvodů, proč naše hlavní město milovat.

Mnohým lidem Praha z počátku přijde jako velice nepřátelská, jenže opak je pravdou. Praha není nepřátelská, je naopak velice krásná, mírumilovná. Bohužel mnozí turisté tlačící se na všechny památky v Praze působí nepřátelsky a to možná vyvolává ten nepřátelský pocit, který mají mnozí turisté, když do Prahy poprvé zavítají.

Po nějaké době, co zde strávíte, však zjistíte, že je to město plné hodných lidí a krásných míst, které si nejde nezamilovat. Pojďme se však podívat na konkrétní důvody, proč bychom to s Prahou měli zkrátka a dobře zkusit.

1) Jednoduché MHD

Mnozí lidé si myslí, že je těžké se zorientovat v metru. Jenže opak je pravdou. Těžké je zorientovat se v londýnském metru, které je jedno z nejstarších na světě, ne-li nejstarší. Ty tři pražské linky už nejsou nic těžkého oproti londýnským „padesáti“ linkám. Stačí si jen zapamatovat, že áčkové metro je zelené, béčkové žluté a céčkové červené. V tom se skrývá to jediné velké tajemství, které však není těžké rozlousknout.

2) Designové kavárny

Praha je jedinečná tím, co všechno se v ní nachází. Nejen, že zde naleznete boloňské špagety čerstvé od devíti do devíti, ale také si zde můžete posedět v těch nejkrásnějších kavárnách, které jsou po designové stránce nepřekonatelné a fantastické.