Česko plné cyklostezek. Kterou zdolat nejdříve?

Sice kolo aktuálně ukládáme k zimnímu spánku, to však neznamená, že se nemůžete podívat na cyklostezky, které zdoláte hned, jak se oteplí. Česká republika je plná cyklostezek a v posledních letech cyklostezek stále přibývá. Zejména letos se otevřelo rekordní množství cyklostezek a cyklistům se otevřely možnosti, jaké do nynějška ne. Může za to i panující koronavirus, který lidem sice zakázal cestovat, ale sportovat jim umožnil.  

Pokud chcete svou další dovolenou opět strávit jenom na kole, máme pro vás seznam nejhezčích cyklostezek v Česku, které rozhodně stojí za navštívení. Jakou z nich zdoláte nejdříve? 

Cyklotrasy na Karlštejnsku 

Pokud se budete nacházet v okolí Karlštejna nebo Prahy, určitě byste měli zdolat zdejší cyklostezky. Nachází se jich tu celá řada. Zdejší cyklostezky vedou kupříkladu i podél řeky Berounky a hravě se po nich dostanete nejen na Karlštejn, ale také třeba na horu Říp nebo si můžete zajet až do velice krásného města jménem Mělník, který v této oblasti leží.  

Cyklotrasy na jižní Moravě 

Jestliže vás ale spíše láká kraj vínu zaslíbený, měli byste zdolat cyklostezky na jižní Moravě. Opět jich zde najdete mnoho. Zatímco některé vás provedou okolím Vyškova, jiné zase vedou podél různých vinic. Většinou je zde rovinatý terén, tudíž zdolání cyklostezek nebude nic náročného. A také pro většinu platí, že jsou dostupné autem.  

Cyklotrasy na Šumavě 

Mezi nejoblíbenější a nejkrásnější cyklistické lokality patří bezesporu také Šumava. Sem se jezdí hlavně díky zdejšímu národnímu parku, který nabízí řadu krásných míst. Některá místa jsou sice vhodná spíše pro pěší výlet, jiná ale můžete zdolat na kole. Ovšem takové Lipno – to můžete jak obejít pěšky, tak objet na kole. Je nyní na vás, co vás láká víc.