Beskydy plné pěších tras. Po jaké se vydáte vy?

Beskydy jsou stále vyhledávanější a vyhledávanější, a to nejen českými turisty, ale taky těmi zahraničními. V současné době se do Beskyd jezdí během celého roku, ovšem to hlavní turistické období přichází právě nyní. Právě od tohoto měsíce se do Beskyd budou sjíždět větší davy turistů, než je obvyklé, to však neznamená, že byste právě v létě neměli do Beskyd zamířit. Nenechte se ostatními turisty zastrašit a vydejte se po zdejších pěších trasách, kterých je v Beskydech skutečně mnoho. Kterou prozkoumáte jako první?

V současné době se do Beskyd jezdí především za Lysou horou, což je nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd, který nabízí ten nejkrásnější rozhled v České republice. Pokud vám bude přát počasí, tak z vrcholu Lysé hory uvidíte nejen na krásné Beskydy, ale v dáli rozeznáte i slovenské Tatry nebo krásné české Jeseníky, jež jsou také oblíbeným turistickým cílem.

Jak jsme zmínili, Beskydami vedou mnohé pěší trasy, které stojí za projití. Pojďme si zmínit ty nejatraktivnější pěší trasy, které si užijete do posledního kroku.

Až na Lysou horu

Na Lysou horu vede hned několik tras, přesto tou nejatraktivnější trasou je naučná stezka Lysá hora, která je dlouhá šestnáct a půl kilometru a skrývá se na ní hned patnáct zastávek a dvě doplňují informační tabule, které obohatí vaše dosavadní znalosti. Informační tabule najdete až přímo u meteorologické stanice na samém vrcholu Lysé hory, tudíž to budou jisté odměny za zdolaných skoro sedmnáct kilometrů.

Z Gruně až na Bílý Kříž

Velice oblíbenou stezkou je naučná stezka vedoucí z Gruně až na Bílý Kříž. Je oblíbený zejména díky svému historicko-přírodovědnému zaměření. Určena je jak pro pěší turisty, tak pro cyklisty nebo pro rodiny s dětmi. Tato naučná stezka je vhodná zejména pro školní výlety, protože je plná vzdělávacích prvků.