7 měst Česka, které by měl každý vidět

V současné době je velice populární jezdit do zahraničí. Je to však škoda, protože i Česká republika má co nabídnout. Mělo by být jakýmsi nepsaným pravidlem, že bychom měli nejdříve procestovat naši krásnou republiku, než se vydáme poznávat kulturu do jiných zemí. V Česku je totiž tolik krásných míst, které bohužel někdo nenavštíví ani jednou v životě. Pojďme si říct, jaká místa to jsou.

• Praha

Vidět bychom měli rozhodně naše hlavní město. Praha v sobě totiž skrývá mnoho památek, které jsou zapsány v našich dějinách. Zmínit bychom měli Pražský hrad, kde jsou nyní uchovány naše korunovační klenoty, dále taky Karlův most, který je každým den plný turistů, zapomenout nesmíme na prohlídku Národního divadla nebo na procházku po Václavském či Staroměstském náměstí.

• Český Krumlov

Dalším výjimečným městem České republiky je Český Krumlov. Ten se dneska řadí k těm nejromantičtějším městům naší krásné republiky.

• Brno

Pro Moravany je však nejkrásnější Brno. Je to město, které v sobě skrývá mnoho míst, které je třeba vidět. Tak například hrad Špilberk nebo hrad Veveří. Kromě toho zde najdeme i zoologickou zahradu, kdyby se třeba děti náhodou při prohlídce Brna nudily.

• Terezín

Unikátním místem v Česku je i Terezín, kde dříve bylo jedno z nejstrašnějších ghett. Lidé sem jezdí hlavně proto, aby si připomněli strašnou minulost a aby tak dělali všechno proto, aby se již tato minulost nikdy nemusela opakovat.

• Ostrava

Za navštívení stojí rozhodně i naše třetí největší město – Ostrava. V Ostravě najdeme mnoho zajímavých dolů nebo muzeí, které nám opět rozšíří obzory.

• Uherské Hradiště

Zavítat bychom měli jednou za život i do srdce Slovácka – do Uherského Hradiště. Většinou se sem sjíždějí lidé z celé republiky v době, kdy se zde konají Slavnosti vína a otevřených památek.

• Lidice

Sice to není přímo město, ale je to rozhodně místo, kam by se měl jednou podívat každý z nás. Opět si tak připomeneme strašlivou minulost, kterou je stále třeba mít na paměti.