3 nejlepší turistické trasy v Česku

Krásné počasí je vždycky to nejlepší, co nás může potkat. Díky němu totiž nezůstáváme doma, ale rozhodneme se vyrazit někam do přírody. V poslední době se staly velice oblíbené zejména outdoorové sporty, které v sobě nesou také skvělou turistiku. Pokud milujete poznávání přírody kolem a chcete se stále udivovat jednotlivými krásami kolem nás, pak je příroda to nejlepší, kam můžete vyrazit. Veškeré potřeby k turistice aktuálně seženete naprosto v každém obchodě se sportovním vybavením, protože opravdu je po takových věcech relativně sháňka. Pokud se nebojíte připlatit, tak se rovnou oblečte od značky Montura, jež je specialistou na outdoor sportovní oblečení. Až budete připraveni někam vyrazit, mrkněte na ty nejlepší turistické trasy, které u nás najdete. Je jich opravdu mnoho, přesto bychom však chtěli vypíchnout tři hotové drahokamy mezi kameny, za kterými se rozhodně musíte vydat. Čekají na vás se vší parádou, proto neváhejte a vydejte se přímo k nim.

1. Skalní město

Jeden český unikát mezi turistickými trasami je rozhodně Skalní město v přírodní rezervaci Toulovcovy Maštale. Jedná se o jednu z nejvíce zajímavých rezervací u nás a Skalní město je její hotový unikát. Je určena zejména pro pěší túru a mnoho turisté tuto turistickou trasu hodnotí jako velmi těžkou. Na své si přijdou nejen turisté, ale i horolezci, možností je více. Jedná se však o trasu dlouhou pět a půl kilometru.

2. Zlatá stezka

Další velmi oblíbenou trasou, která je takřka denně navštěvována opravdu velkým množstvím turistů, je takzvaná Zlatá stezka. Jedná se o naučnou stezku Cestou zlatokopů. Zlatá se jmenuje proto, že na Šumavě se primárně zlato těžilo. Místa, kde se ke zlatu přišlo, vedou různé stezky v těchto Kašperských horách. Jedná se o stezku označenou střední obtížností a je dlouhá zhruba osm kilometrů. Doporučuje se pouze pro pěší túru.

3. Reigrova stezka

Skoro devět kilometrů dlouhá stezka láká turisty každý den v roce. Trasu Reigrové stezky tvoří především stezky Reigrova a Kamenického. Doporučuje se pouze pro pěší nebo pro ty, kteří na nohou budou mít sněžnice. Hodnotí se jako náročná trasa, přesto přes svou obtížnost na ní denně potkáte stovky turistů.