Vydáváme se na kole po exotických destinacích

Chcete letos podniknout něco, co jste doposud nepodnikli? Chcete prožít dovolenou, jakou jste zatím nikdy předtím nepodnikli? Neváhejte a vydejte se na kolo, i na kole totiž můžete procestovat nádherné destinace, které vám až budou tajit dech. Nemusíte využívat jen osobní automobily, pokud chcete poznat exotickou krajinu, kam jste se vydali na dovolenou. Usedněte na sedátko kola a prozkoumejte místo, které jste už dříve prozkoumat chtěli. Navíc uděláte něco pro své zdraví.  

Samozřejmě ti, kteří na kole dlouho nejeli, by měli zvolit spíše snazší trasu. Pokud jste však velmi zdatní cyklisté, otevřené jsou pro vás všechny naše cyklotipy 

Mekong pro milovníky přírody i historie 

Pokud jste milovníkem jak přírody, tak toužíte něco vědět o historii daného místa, vydejte se na jedenáctidenní cestu na Mekong. Začíná se v Siem Reap v Kambodži, vydáte se následovně skrz zemi až do Vietnamu, kde Mekong ústí. Není to nijak náročná trasa, dokonce si při ní odpočinete.  

Projeďte na kole Srí Lanku 

O jeden den delší výlet je výlet na Srí Lanku, kterou také můžete prozkoumat ze sedátka kola. Tento cyklovýlet začíná v Negombo, což je tamější město, a pokračuje se poté až do národního parku Uda Walave. Národní park bude odměnou za ušlapané kilometry, dokonce vám nabídne možnost safari.  

Vydejte se po stopách Inků 

Pokud netoužíte po rovinných cyklostezkách, ale dáváte přednost trochu náročnějšímu, hrbolatému terénu, doporučujeme se vydat na patnáctikilometrový downhill po Andách po stopách Inků. Jelikož se jedná o výlet s opravdu náročným terénem, začátečníci by se jí měli vyhnout obloukem. Tento cyklovýlet je určený spíše těm cyklistům, kteří už mají zkušenosti s technikou downhill a kteří jsou zvyklí na kamenné cesty a schodiště. 

Tak která cyklotrasa v exotické destinaci učarovala právě vám?