Trendy v kuchyňském designu

Víte, jaké trendy v současné době frčí v oblasti kuchyňského designu? Je stále trendy nábytek na míru? Podívejte se s námi na nejžhavější novinky, které budou tvořit nejčastější nabídku pro následující rok. 

Důraz na praktičnost

Pokud vás v nejbližší době čeká rekonstrukce kuchyně, nemohli jste si vybrat lepší dobu. Naštěstí již jsou pasé nepraktické lesklé povrchy, které nebylo v lidských silách udržovat. Místo nich se sází na praktičnost. Doba lockdownů, kdy jsme všichni měli úklidu až pokrk, se promítla do jasných výsledků. Přivítejte čisté linie nábytku, které se snadno udržují. Povrch bez textury je další jasnou volbou. Světlé barvy dodávají celku vzdušnost, tmavé zase mystičnost a klid. 

Úchytky se staly hitem

Nový koncept kuchyně na míru se promítnul i do nábytkových úchytek. Kdo by pořád chtěl čistit a leštit úchytky, které nekonečně vyčnívají z nábytku? Místo nich se začíná prosazovat praktičtější řešení v podobě úchytkových profilů. Rychle se umývají, opticky neruší dojem z celé kuchyňské linky, výborně se s jejich pomocí otevírají i větší skříňky nebo šuplíky. 

Budiž světlo

Jestli se nám něco na našich domovech v době pandemie nelíbilo, byla to absence dostatečného osvětlení. Ne, opravdu nestačí ta světluška na stropě. Nový design s tím počítá a světelná řešení naleznete všude. Přisvit pro pracovní desku, bodové světelné prvky na horní straně kuchyňské linky, a k tomu samozřejmě designové ústřední svítidlo nad kuchyňským stolem. Konečně domov, ve kterém je radost trávit čas. 

Ekologie do popředí zájmu

Bytovým designérům se začíná líbit celá řada udržitelných konceptů. Mezi ně se řadí například drobné proměny kuchyně, jako jsou dřevěné nebo bambusové úchytky, nebo celokoncepční řešení v podobě minimalistické kuchyně vyrobené z recyklátů. Upcyklace se stává hitem pro dekorace, které mají nadčasový rozměr. 

Bytový design pro další sezónu vyznává nejen praktická, ale také ekologická řešení. Osloví i vás?