Tipy, jak snadno a rychle zvládnout jarní úklid

Mnohé ženy mají jarní úklid už za sebou, ale jiné ženy ho mají teprve před sebou. Pokud patříte do druhé skupiny, určitě oceníte pár rad a tipů, díky kterým zvládnete uklidit dům snadno a rychle. Nemusíte být specialista, jenom je nutné vědět, co vám práci ulehčí. Ze všeho nejdříve si všechno naplánujte. Na papír si vypište vše, co je potřeba zvládnout, a postupně se do jednotlivých bodů pusťte. Seznam prací vám může velmi pomoct, díky němu nezapomenete na nic, na co byste obvykle zapomněli.

Jarní úklid není zrovna oblíbený, ale je nutný. Když se řekne „jarní úklid“, mnohé ženy zpozorní a naskočí jim husí kůže. Tento úklid není stejný jako ten, který děláme každý týden v sobotu. Při jarním úklidu musíte myslet na umývání oken, na utírání žaluzií či na vytírání podlah.

Aby i tento nepříjemný úklid byl příjemný, poradíme vám, jak na to.

Citron bude vaším nejlepším přítelem

Při jarním úklidu narazíte na mastnotu v kuchyni, která s většinou skrývá uvnitř mikrovlnky nebo uvnitř trouby. Během sobotních úklidů mastnotu zanedbáváte, bohužel při velkém jarním úklidu je nutné se zaměřit i na ni. Naštěstí vám s ní pomůže citron, který je multifunkční pomocník. Stačí, když si citron nakrájíte na plátky a na mastnotu ho přiložíte. Za pár minut se mastnota rozptýlí natolik, že půjde lehce setřít.

Citron si poradí i s vodním kamenem ve vaší varné konvici. Opět ho stačí nakrájet a do konvice s vodou vhodit. Po vyvaření vodní kámen zmizí.

Navraťte hedvábnému povlečení lesk

Při jarním úklidu převlékáte i postel. Pokud chcete začít jaro s hedvábným povlečením, dodejte mu lesk. Stačí, když ho vyperete v bramborové vodě. Do vody nakrájejte brambory, nechte je v ní chvilku odležet a poté brambory vyndejte. A právě v této připravené bramborové vodě hedvábné oblečení vyperte.

Jak na mytí oken

Nejdéle trvající prací je umývání oken, které je nezbytné při jarním úklidu. Naštěstí to půjde snadno a rychle, stačí, když místo klasické Okeny použijete na okna studený černý čaj. Ten rychlostí blesku zlikviduje zaschlé kapky od deště. Pokud čaj setřete novinami nebo speciálními hadříky na umývání oken, které nezanechávají šmouhy, máte okna umytá do pěti minut.