Pár tipů, které vám pomohou ke krásnějšímu trávníku 

Mít na zahradě nádherný trávník je snem spousty lidí. Nádherně zelený a hebký trávník přímo vyzývá k tomu, abyste trávili čas venku. Bez práce ale nejsou koláče, a abyste takového trávníku dosáhli, bude to chtít úsilí. Kromě správného hnojení a zavlažování, bude třeba také neustále trávník sekat. Vždy podle potřeby. Díky správnému sekání totiž dosáhnete toho, že trávník bude nejenom dobře vypadat, bude také v dobrém stavu. Elektrické nebo benzínové sekačky vám prokážou dobrou službu. 

Sečení nově založeného trávníku 

Pamatujte na to, že když založíte nový trávník (nebo podsadíte prázdná místa na tom stávajícím trávníku), bude zapotřebí sekání trochu odložit. Stébla by měla dosáhnout určité výšky (v závislosti na odrůdě trávníku), než jej poprvé posečete. Obecně lze doporučit napoprvé sekat pouze horní třetinu výšky trávy. Pokud bychom sekali příliš moc, mohlo by dojít ke zpomalení růstu trávníku. 

Posekaná tráva 

Pokud mají benzínové nebo elektrické sekačky funkci sběru trávy, měli byste si její pořízení rozmyslet. Ne vždy to totiž může být nejlepší řešení. Pokud sekáte trávu pravidelně, a odřezky nejsou velké, můžete ji ponechat na trávníku. Rychle se rozloží a poslouží jako zdroj živin v půdě. A tím obohatíte i samotný trávník. Pokud trávu přece jen sbíráte, dejte ji do kompostu nebo ji použijte k mulčování. Nevyhazujte ji prosím bez užitku! 

Sekejte s ostrými noži 

I sekačky vyžadují určitou péči. Pravidelné ostření je důležité. Představte si, že byste se vy měli oholit tupou žiletkou! Tupé nože trhají trávu, takže na ní pak vznikají nepěkné hnědé okraje. Pokud takové nože používáme opakovaně, může to mít za následek zhoršení stavu trávníku – a ten se tak stane náchylnější k chorobám, k suchu a horku. Nože přitom stačí naostřit jen jednou za rok. Ostré nože se méně zasekávají. Ideální je omýt nože po každém použití, aby si zachovali co nejdelší životnost.