Nebojte se umělých květin – dejte si do vázy třeba tulipány

Doplňky dělají v domácnosti opravdu hodně. Pokud se ve své domácnosti cítíte nepříjemně, protože je například nezabydlená nebo neútulná, pak se zaměřte na doplňky, které dokonale zútulní vaši domácnost. Už dávno to však nejsou jenom fotografie, vázy nebo svíčky, co se mezi doplňky řadí. Už se mezi doplňky řadí také květiny, a to nejen ty živé, ale hlavně ty umělé.

Mnoho lidí si myslí, že umělé květiny patří jenom na hřbitov, kde alespoň pěkně dlouho vydrží, ale není tomu samozřejmě tak. Jistě dříve se umělé květiny dávaly jenom na hřbitov, ale dnes se je nebojte dát i do vaší domácnosti. Samozřejmě existují dva typy umělých květin – jedna je skvělou volbou, druhá je však hotovým tabu. Která je tedy která?

Které umělé květiny se nehodí do domácnosti?

Pokud se chcete vyvarovat takovým umělým květinám, které se do domácnosti nehodí, pak se vyhněte obloukem těm, které najdete klasicky v květináčích. Většinou jsou to orchideje nebo umělé palmy či jiné podobné druhy květin. Umělé květiny v květináčích vážně raději dejte na hřbitov a nikoliv do vašeho domu. Ani dokonce před dům.

Mnoho lidí miluje venkovní dekorace a právě před dům dávají umělé květiny v květináčích, které nějak tematicky ozdobí. Jenže to je chyba – rozhodně byste takové dekorace před svým domem mít neměly. Umělé květiny jako takové, nikoliv v podobě řezaných květin, jsou tabu!

Kterých umělých květin se nemusíme bát?

Na druhou stranu se však vůbec nebojte těch, které vypadají jako řezané květiny. Jsou to většinou tulipány nebo pivoňky nebo taky velmi často růže, ale s těmi opatrně – ne každá růže je hezká.

Tyto květiny si pak dejte do vázy například na stůl nebo třeba na okenní parapet či na volné místo na komodě. Nebojte se s těmito květinami vyhrát – můžete je jen tak letmo položit na stůl. Když k ni přidáte ještě nějaký doplněk, hned máte vkusnou dekoraci, která vám domácnost řádně zpříjemní a zabydlí.