Jak poznat přírodní kosmetiku? 

V dnešní době jsme ze všech stran vystaveni chemii. Je proto důležité vybírat si alespoň kosmetiku, která je z větší části přírodního původu a neuškodí vaší pleti. Dobrou zprávou je, že dnes je k dispozici mnoho skvělých, bezpečných a přírodních produktů osobní péče.  

Některé z chemických látek mají synergické účinky, což znamená, že v kombinaci vytvářejí ještě horší toxin. Studie navíc ukázaly, že i nízké dávky chemických látek narušujících endokrinní systém mohou mít závažné zdravotní účinky.  

Pozor na greenwashing 

Greenwashing je marketing, jehož cílem je přesvědčit lidi, že výrobek je ekologičtější a méně chemický, než ve skutečnosti je. Jeden aspekt výrobku je tedy možná „ekologičtější“, ale zbytek výrobku není příliš udržitelný nebo je možná dokonce jeho používání nezdravé.  

Pokud se chcete skutečně zorientovat v tom, co kupujete, a vyhnout se greenwashingu, budete si muset udělat vlastní detektivní práci. Bohužel stát se kosmetickým detektivem je důležitým krokem při přechodu na přírodní, netoxické výrobky, ale jsem tu, abych vám pomohla! 

Čtěte etikety 

Naučit se číst a porozumět etiketám výrobků je velmi důležitým krokem k nalezení bezpečných výrobků osobní péče a kosmetiky. Především si dejte pozor na lákavá tvrzení, která ve skutečnosti nic neznamenají. 

Existuje celá řada certifikátů a známek, které vám mohou pomoci při hledání výrobků s vlastnostmi, na kterých vám nejvíce záleží – ať už jde o bezpečnost výrobku, přírodní složky, certifikované ekologické produkty nebo něco jiného. 

Když na výrobku uvidíte některý z certifikátů třetí strany, víte, že splnil přísné požadavky. Mějte na paměti, že ne všechny bezpečnější a kvalitnější výrobky tyto certifikace používají, a to kvůli nákladům a času, který je potřeba k jejich získání.