I při výběru přezůvek a cuklí dbejte na své zdraví. Jak se při výběru nespálit?

Nohy každého z nás se liší nejen svým vzhledem, ale především jejich zdravotní kondicí. Ne každý se může pyšnit zdravými chodidly, která mohou obout jakoukoli obuv. Mnohdy se stane, že i obyčejné přezůvky či pantofle nám mohou způsobit takovou bolest, která je až nesnesitelná. Člověk si řekne, že jsou to jen pantofle, které jistě padnou každému a v nichž se každý musí cítit pohodlně, ale opak je pravdou. Pantofle nepatří k obuvi, která se řadí k těm nejpohodlnějším. Je nutné se při výběru dívat na mnoho kritérií, jinak při chůzi budete trpět.

I když pantofle vypadají na pohled nevinně a velice pohodlně, jejich krásný vzhled je mylný a může být zrádný. Nenechte se zmást a raději si nechte při výběru poradit. Přinášíme vám několik tipů, jak se při výběru obyčejných pantoflů nespálit.

Dbejte na materiál

Obrovskou pozornost klaďte na samotný materiál. Nejen, že vás materiál může odírat, ale také v něm může noha klouzat, protože se velice rychle zpotí. Až k tomu klouzání dojde, najednou se lehce způsobí oděrky či bolestivé puchýře, navíc chůze v takových přezůvkách bude dost nepříjemná.

Obrovským tabu je plast. I když se v současné době plastová móda dostává do popředí, plastové přezůvky jsou něco, co na nohách není ani trochu pohodlné. Stejně tak nepohodlné jsou dřeváky.

Módní výstřelky si mohou dovolit jen ti, kteří mají zdravé nohy

Jak jsme zmínili na začátku, naše nohy se odlišují nejen tím, jak vypadají, ale hlavně svým zdravotním stavem. Například jen ti, kteří se pyšní zdravýma nohama bez tvrdých pat, plísní i popraskání si mohou dovolit nosit moderní obuv, která aktuálně “frčí”.

Samozřejmě i u moderní obuvi je nutné dbát na několik kritérií při výběru. Je nutné mít stabilní a pevný podpatek, který se zaručí o pohodlnost při chůzi, dále je třeba, aby bota stoprocentně padla, aby nijak neklouzala a noha v botách byla pevně zajištěna.