I klika vám může rozjasnit celý interiér

Dveřní klika. Nejčastěji se nabízí v povrchové úpravě z mosazi, hliníku, chromu, niklu, nereze, bronzu a různých kombinací. V místech, kde se klika používá častěji (například vchodové dveře) jsou vhodnější spíše provedení s kvalitnější povrchovou úpravou, aby se klika brzo neopotřebovala. Mezi takové konkrétně můžeme zmínit například některé provedení z nereze, kovové kliky nebo speciální kliky se zvýšenou odolnosti proti poškrábání a jinému poškození.

Drobnost, u které si mnohý člověk řekne, že není třeba se jí zabývat. Opak je však pravdou. Tento drobný prvek každého interiéru je důležitým detailem. A proč? Při otevírání dveří nám padne zrak nejprve právě na kliku.  Proto je třeba si stanovit, jaký typ interiéru chceme mít a poté mu přizpůsobit i tento prvek. Pokud jste zastánci minimalismu, jednoduchosti a strohosti a váš interiér obsahuje pravidelné tvary, bude pro vás tou pravou klika z chromu či nerezu. Tento méně výrazný styl nenaruší koncept praktičnosti a sterility interiéru.

Klika ve světlejších barvách zajistí dojem čistoty a elegance. Oproti tomu klika mosazná nebo bronzová je přímo stvořená pro obyvatele interiérů romantických nebo ve stylu retro. Zde najde uplatnění jako velice zkrášlující prvek, navozující pohodovou, útulnou a domácí atmosféru. Tento typ kliky v barvách béžových až hnědých je důkazem vztahu k historii a noblese. Na trhu je určitě možné nalézt i mnoho dalších barev a stylů dveřních klik.

Záleží především na vás, kterou si vyberete a kterou doplníte nebo naopak ozvláštníte váš interiér. Pokud jste člověk, který se vyhýbá konvencím, můžete váš minimalistický byt ozvláštnit klikou bronzovou. Spolu s doplňkem podobného stylu může váš byt získat naprosto netradiční a jedinečný vzhled. Proto se nebojte improvizovat a kombinovat.