Hlavně, ať je doma klid aneb jak udělat z domova oázu klidu

Po dlouhém dni v práci si nepřejeme nic jiného, než abychom už byli doma, kde budeme mít klid. Bohužel mnohé domácnosti nejsou zařízeny tak, abychom z nich cítili klid. Například pokud si najdete nový byt a nastěhujete se, může být v katastrofálním stavu. V tom případě je třeba vynaložit veškeré své úsilí, abychom z nového domova udělali doslova oázu klidu, do níž se budeme po dlouhém dni stráveném v práci těšit. Jenže jak to udělat?

Na internetu najdete hromadu nápadů a návodů na to, jak si domácnost zařídit do skandinávského nebo anglického stylu. Nikde však nenajdete, jak si udělat z domova oázu klidu, do níž se budete po těžkém a náročném dni v práci rádi vracet. Naštěstí s tím poradíme. Zařizování domácnosti nikdy nebylo větší hračka!

Ať je všude dostatek svíček

Zjistěte, jaká vůně vás uklidňuje, a poté si v té vůni pořiďte do své domácnosti hromadu svíček, které rozestavíte všude po domě. A když přijdete z práce, ihned si minimálně jednu zapalte. Aroma, které svíčka vydá, vás ihned uklidní natolik, že si budete myslet, že jste v práci snad ani nebyli. Navíc svíčky jsou nadčasovým moderním bytovým doplňkem, dnes se dokonce kupují i retro svícny, které jsou také velmi in.

Dostatek květin je základ

Květiny dokážou nádherně pročistit vzduch, proto na ně nezapomínejte. Květin není nikdy dost, jsou taktéž vkusným a stylovým bytovým doplňkem. Někteří lidé milují kvetoucí rostliny, jiní preferují stálezelené pokojovky, které nijak nenarušují sladěnost barev v místnostech.

Polštáře zajistí pohodlí

Pro oázu klidu je potřebné i pohodlí, kterého dosáhnete tak, že své postele či gauče opatříte velkým množstvím polštářů. Čím víc polštářů zvolíte, tím lépe se budete cítit v místnosti. Navíc při ponoření do nich se ihned uklidníte. A když postel doplníte pohodlnou matrací, navíc se kvalitně vyspíte.