Dřevo jako součást domácnosti. Do jakých místností patří?

Zařizujete svou domácnost? A víte, co vám v domácnost nesmí chybět či co je nyní in? Svět bydlení se velmi podobá světu módy, také se zde trendy mění poměrně často. Na druhou stranu se ve světě bydlení najde víc trendů, které jsou takzvaně “nestárnoucí”, tudíž si s nimi můžete zařídit domácnost, aniž byste je za pár měsíců museli měnit. Jedním takovým nestárnoucím prvkem, který je součástí domácnosti, je třeba zrovna dřevo.  

Dřevo patří zejména do kuchyně 

Zvažujete, že budete modernizovat svou kuchyni? Že budete investovat do zbrusu nové kuchyňské linky? Pokud ano, měli byste se zaměřit na dřevěnou pracovní linku, kterou doplníte například o černé skřínky. Dřevem pak dolaďte i zbytek kuchyně, například pořiďte do domácnosti dřevěná prkýnka, dále dřevěné dózy, do nichž dáte dřevěné vařečky.  

Dřevo je samozřejmě součástí i jídelen. Velký masivní jídelní stůl by měl být součástí jídelny, stejně tak by měly být součástí jídelny masivnější židle s polštářky. Na stůl nezapomeňte dát obrovskou dřevěnou mísu na ovoce.  

Dřevo patří i do ložnice 

Umíte si představit ložnici bez masivní, velké postele? Ani my ne. Pokud jste milovníkem anglického stylu, preferujete zejména masivní, dubové postele nebo případně postele z drahého ebenového dřeva. Jestliže jste milovníkem spíše skandinávského stylu, vystačíte si s lipovým dřevem, které je krapet světlejší.  

Samozřejmě postel není jediný dřevěný prvek v ložnici, nezapomínejme ani na dřevěné komody, které jsou krásné se zajímavými úchytkami. Taktéž jsou vkusné masivně dřevěné rámy zrcadel, které tvoří také nedílnou součást každí ložnice. Žádná žena se přece bez zrcadla v ložnici neobejde nebo jste výjimka? 

Masivní prvky i v obývacím pokoji 

Pokud zvažujete koupi pohovky, volte tu, která má masivní dřevěné základy. K tomu slaďte masivní dřevěný konferenční stůl a samozřejmě i obývací stěnu. Milovníci zmiňovaného anglického stylu budou při zařizování “dřevěné domácnosti” ve svém živlu.