Dovolená v Česku. Tipy, kam vyrazit nejen v létě

Za dech beroucími přírodními úkazy, kouzlenými historickými památkami či zajímavými místy nemusíme nutně cestovat za hranice. I Česko nabízí řadu lokalit, které vás nadchnou a nabídnou vám skvělé zážitky, na které budete vzpomínat roky. 

Jižní Morava 

Jižní Morava nabízí pohádkovou krajinu plnou vinohradů, pohodovou atmosféru vinařství i stovky krásných kulturních i historických památek. Volit můžete procházky či cyklovýlety přes Pálavské vrchy nebo Národní park Podyjí, relax u vodní nádrže Nové Mlýny, ale i procházky Lednicko-Valtickým areálem. Milovníkům vína jsou k dispozici malebné sklípky, děti ocení aquapark Aqualand Moravia. 

Jeseníky 

Jeseníky ocení milovníci turistiky, ale i termálního koupání, pro které jsou k dispozici lázně Velké Losiny. Turisté ocení například výšlapy na Praděd, procházku na rašeliniště Rejvíz, nebo pohodový výlet k léčebným pramenům v Karlově Studánce. Zajímavostí je pak třeba lesní bar v Lipové-lázních. Z historických památek je k dispozici hraj Kolštejn, Sovinec, nebo vodní tvrz v Jeseníku. 

Beskydy 

Beskydy nadchnou především milovníky turistiky, kteří zde mají k dispozici Lysou horu, ale i Velký Javorník nebo Pustevny, kam se lze dostat i lanovkou. Nadšenci do vodních radovánek ocení Aquapark Olešnou, milovníci historie zase Valašské muzeum v přírodě, zříceninu hradu Hukvaldy nebo Štramberskou trúbu. Zajímavostí je pak například obůrka v obci Bílá, která nabízí setkání na dosah ruky s divokou zvěří. 

Šumava 

Šumava je ideální destinací pro všechny milovníky přírody, které ohromí stovky kilometrů turistických i cyklistických stezek nejrůznějších obtížností. Pro zdatnější jsou zde rozhledny Špičák nebo Kleť, pro méně zdatné třeba procházka okolo řeky Vydry nebo plavba po Lipně. Nadšenci do historie mohou zavítat na hrad a zámek Velhartice nebo projít naučnou stezku Soumarské rašeliniště či Medvědí stezkou.