Jak dodat život i zašlému bazénu?

Léto je v plném proudu, což znamená, že mnoho lidí využívá možnosti své zahrady k tomu, aby si postavila bazén. Přece jenom mít bazén během léta je velká výhoda, protože většina lidí tak ušetří. Vstupy na koupaliště jsou čím dál dražší, a tak se vážně nevyplatí neustále chodit na koupaliště, protože mnohdy právě koupaliště je to, co nás během léta přivede na mizinu. Proto pokud máte možnost mí bazén na vlastní zahradě, rozhodně toho využijte.

Pokud už bazén na zahradě máte, možná ho máte trochu zašlý. Je to pochopitelné, vždyť v zimě jste se o něj dvakrát nestarali. Nemělo to cenu – voda byla zamrzlá, během roztávání na jaře do ní spadla řada nečistot. Jenže právě toto pochopitelné zanedbávání vašeho bazénu možná způsobilo, že bazén vypadá naprosto k nepoužití. Nelamte si z toho ale hlavu – nic není tak strašné, jak se na první pohled zdá být. Jestliže máte třeba klasický fóliový bazén, pak máte po starostech!

Fóliový bazén jako nejrozšířenější typ

Fóliový bazén má dnes v Česku takřka každý. Je to jeden z nejrozšířenějších bazénů v České republice a má jádro z hlubokotažného plechu. Právě v tomto bazénu dochází nejčastěji ke znečistění. Většinou je to však po delší době, kdy na fólii působí UV záření nebo jiné další okolní vlivy. Právě díky tomu, že se poměrně znečistí a takzvaně „zestárne“ tato bazénová fólie, máte pocit, že vám „zestárl“ i celý bazén a že ho musíte vyměnit. Jenže výměna takového bazénu není zrovna nejlevnější. Proto se jí vyvarujte – bazén měnit je totiž zbytečné a nepotřebné.

Je to vlastně jenom o té fólii. Jelikož je ničena jenom fólie, vyměňte jenom ji. Bazén totiž hned bude pak zase krásný. Je to jako kdybyste si oblékli nové šaty. Jednou za čas musíte „převléknout“ i svůj bazén.

Jak vyměnit fólii?

Vždy si nejdříve pomocí prodejce bazénových fólií vyberte tu pravou pro váš bazén. Dnes už je najdete v různých podobách a v různých designech, proto neváhejte a kupte si tu, která vám nejvíce vyhovuje. Neklaďte důraz jenom na design, ale taky hlavně na samotnou kvalitu. Čím tlustší fólie, tím kvalitnější a tím lepší – nebude jenom více odolná proti přetrhnutí, ale také déle vydrží a déle bude odolávat okolním nečistotám.

Mezi nejoblíbenější patří hlavně tmavě modrý odstín fólie, na němž najdete i jakési vlnky, které ve vás vyvolají pocit pohybující se vody.