Jak docílit krásně čistých oken?

Jarní úklid se v mnohém od klasického sobotního úklidu liší. Tak zejména se musí umývat okna, což není u sobotních úklidů běžné. Umývání oken je nejdéle trvající část jarního úklidu, kterou ženy doslova nenávidí. Během umývání oken se musí potýkat s nepříjemnými, zaschlými dešťovými kapkami, které nejdou lehce smýt. Pokud jdou, tak na oknech stejně zůstanou šmouhy, které vypadají mnohem hůř, než zaschlé dešťové kapky. Naštěstí víme, jak docílit krásně čistých oken během několika málo minut.

Fíglů, jež vám prozradí, jak docílit krásně čistých oken, je mnoho. Které z nich však stoprocentně fungují? Poradíme vám!

Jak se zbavit dešťových kapek

Jak jsme zmínili, velkým problémem jsou dešťové kapky, kterých se jenom stěží zbavuje. Pokud patříte k lidem, kteří už chtěli zlomit hůl, nedělejte to, poradíme vám, jak na to. Stačí, když okna postříkáte studeným černým čajem. Poté okno do sucha vyleštěte a máte po starosti. K leštění použijte noviny nebo speciální hadřík, který nedělá šmouhy.

Jak docílit lesklosti oken

Nádherného lesku oken dosáhne jenom málokdo. Většina žen se spoléhá na klasickou Okenu, ale ani ta není tak účinná, jako octový roztok. Pokud si smícháte vodu s octem, kterou následně nastříkáte na okno a okno vyleštíte, dosáhnete takového lesku, jako nikdy dřív.

Ocet dokáže vrátit lesk nejen oknům, ale i psí srsti. Pokud budete koupat psa na zahradě, na závěr jeho srst pokropte právě octovou vodou, kterou neoplachujte. Zanedlouho pes uschne a jeho srst bude lesklá jako nikdy dřív.

Jak se zbavit zamlžování

Velkým problémem je to, že se okna zamlžují. Není to nic příjemného, většinou kvůli zamlžování nevyleštíte okna tak dobře, jak chcete. Naštěstí i s tímto problémem se dá bojovat. Stačí, když si připravíte roztok glycerinu a lihu, a to v poměru 1:10. Se zamlžováním oken bude najednou konec.