Co se hodí vědět před návštěvou Eiffelovy věže 

Eiffelova věž je tím prvním bodem v itineráři každého turisty, který se chystá navštívit romantickou Paříž. Vždyť mluvíme o dominantě města, i když je pravdou, že svou návštěvností ještě ani zdaleka nepředčí Notre Dame. Ať už se sem chystáte na jaro nebo na podzim, pojďme se podívat na informace, které se vám budou před návštěvou nebo při její návštěvě hodit.  

Je vysoká 324 metrů 

Na první pohled se Eiffelovka jeví stále ve skvělé kondici. Skutečnost je však někde zcela jinde a odhalit ji můžete tím, když se vydáte do druhého patra (nebo z druhého patra) po schodech. Aktuálně není ani zdaleka v tak dobré kondici jako dříve. Rezavá je prakticky všude a je potřebná její rekonstrukce.  

Aktuálnímu stavu se však nelze divit. Stojí tu dlouhé roky (už od roku 1889), dokonce ustála i druhou světovou válku. Měří 324 metrů a při velkých vedrech se může vlivem rozpínání železa o chlup prodloužit. Nahoru vede rovných 345 schodů (tedy do druhého patra), do třetího se však můžete dostat pouze výtahem.  

Nejvyšší patro najdete ve výšce 275 metrů a nabízí opravdu fascinující pohled na celou Paříž z mnoha pohledů. Francouzi toto patro velmi rádi označují za „the top”, proto když si budete kupovat vstupenky právě sem, toto označení se nebojte použít.  

Není to tak drahé, jak se může zdát 

I když je Paříž drahá po stránce občerstvení nebo jízdného (u městské hromadné dopravy), po stránce vstupného se zas tak o drahou záležitost nejedná. Zatímco do druhého patra pěšky to stojí kolem 10 euro, až na vrchol (respektive do třetího patra) se výtahem dostanete za 28 euro. Mladí dospělí (neboli studenti do 24 let) mají všechno vstupné za polovic.  

Pokud se sem chcete dostat brzy a nečekat ve frontách, je vhodné koupit si lístky online. Pokud však nemáte internet v mobilu či na ubytování, nebo nejste fanoušci tohoto způsobu nakupování, lístky si můžete koupit i na místě, ale doporučujeme si přivstat, ať jste nahoře po chvilce stání ve frontě.