Co by měl splňovat terasový nábytek?

Pokud si kupujete nebo stavíte svůj vlastní domeček, měli byste dbát na to, aby se v jeho těsné blízkosti nacházela i nějaký hezká terasa. Přece jenom si jednou za čas budete chtít po náročné práci trochu odpočinout a nejlepším místem bude oblíbená lavička na terase, na níž si přečtete pár kapitol ze své oblíbené knížky při západu sluníčka.

Ovšem při zařizování terasy musíte dbát na nábytek, který si tam pořídíte. Přece jenom nejedná se o výběr, který byste měli podcenit. Terasový nábytek není zrovna levná záležitost, proto dbejte na to, ať za pár dní nemusíte kupovat nábytek nový. Jestliže přemýšlíte, jak vybrat ten správný nábytek, poradíme vám. Hlavně vás upozorníme na to, co by každý takový nábytek, který je určen na zahradu, na terasu, na balkon nebo na lodžii, měl splňovat.

Neklaďte důraz jenom na vzhled!

Samozřejmě ze všeho nejdříve se ohlížíme na celkový design. Nekoupíme si nic, co by se nám nelíbilo. Je však nutné podotknout, že nemůžeme klást důraz jenom na design jako takový, ale je třeba dbát na to, aby nábytek byl dostatečně funkční a hlavně také odolný vůči nejrůznějším povětrnostním vlivům. Vždyť právě nepříznivé počasí je to, co nám takový terasový či zahradní nábytek naprosto zničí během jedné jediné noci.

Při výběru dbejte na snadnou údržbu

Nábytek by tedy měl být z takového materiálu, který kvalitně pokaždé odolá počasí, slunci, dešti, větru i krupobití. S tím však jde ruku v ruce i údržba, která by měla být hlavně jednoduchá a rychlá. Nikdo nemá extra čas na to, aby hodiny chodil kolem jednoho stolu a utíral ho nejrůznějšími drahými přípravky.

Při údržbě však klaďte důraz hlavně na materiál, protože každý materiál se čistí naprosto jinak než ten druhý. Na druhou stranu musíme dbát taky na to, jestli chceme nebo nechceme ho uskladnit během zimních dlouhých měsíců do sklepa, do kůlny nebo třeba na půdu či do garáže. Pokud ano, je nutné, aby byl tento nábytek skládací.