Beskydy – kde se ubytovat či kde vytáhnout běžky?

Současná doba je doba zimních dovolených. Lidé jezdí na zimní dovolené poměrně hojně, většinou jezdí do zahraničí, protože právě zahraničí slibuje to nejatraktivnější lyžování. Ovšem i v České republice si skutečně dobře zalyžujete, a to bezpochybně. K oblíbeným lyžařským i běžeckým oblastem patří Lipno, ale taky Krkonoše či Beskydy. A právě o Beskydech si budeme dneska povídat.

Beskydy jsou známé hlavně Lysou horou, která je oblíbeným cílem mnoha turistů. Nejvíce turistů sem jezdí během jara a léta, ale je nutné podotknout, že nejkrásnější je Lysá hora právě v zimě. Pokud se do Beskyd vydáte na týden nebo na víkend, měli byste zamířit i na vrchol tohoto nejvyššího vrcholu Moravskoslezských Beskyd. Jestli budete mít štěstí a nebude na vrcholku velká mlha, uvidíte skutečně nádherně zasněžené, bílé Beskydy. A takový pohled je skutečně nezapomenutelný.

Nicméně velice často se sem jezdí i za lyžováním. Lidé si oblíbili i zdejší běžecké trasy. Pokud i vy milujete běžky, na dovolenou v Beskydech si je nezapomeňte vzít! Je tu totiž více jak dvě stě kilometrů upravených běžeckých tratí, které čekají jenom na vás.

Kde jsou ty nejatraktivnější běžecké trati?

Velice často volí lidé běžeckou trať na Bílé trase, která je ve skiareálu Bílá. Je dlouhá asi třicet kilometrů a je určena pro zdatnější běžkaře. Je totiž poměrně náročná. Pokud toužíte po lehké trase, měli byste vyjet do beskydské Kopřivnice, kde na vás čeká zhruba sedm kilometrů dlouhá běžcká trať, která je vhodná i pro začátečníky nebo méně zdatné běžkaře.

Kde se v Beskydech ubytujete?

Jestliže chcete v Beskydech strávit víkend nebo dovolenou, vřele doporučujeme ubytovat se v rekreačním centru Sepetná, což je obrovský areál, který vám nabízí ubytování v hotelu, v penzionu, v chatě nebo v bungalovech. Kromě toho vám nabízí i naprosto fantastickou kuchyni i wellness, které vám přijde vhod po náročném, běžeckém dni.