Balkon plný květin i během podzimu

Během léta jste se jednoznačně těšili ze svého barevného balkonu, který zářil různými odstíny barev na míle daleko. Bohužel s příchodem chladnějších dní se musela většina balkonových květin z balkonu odstranit a takzvaně “zazimovat”. Najednou tedy zmizely z balkonů všechny muškáty, bylinky a také ibišky, které jsme si od jara pěstovali. Nemusíte však zoufat s příchodem podzimu, můžete si totiž do svých truhlíků zasadit květiny, které s podzimem jdou ruku v ruce.  

Málokterý pěstitel by čekal, že si i s podzimem bude řada květin tykat. Ono to tak ale opravdu je. I s podzimem si řada květin doslova tyká a jsou přátelé. Zmiňme si několik květin, které jednoznačně patří do podzimních truhlíků a které tak mohou zpestřit a rozjasnit naše balkony i během churavých, propršených dnů.  

Bez vřesu není podzim 

Do podzimních truhlíků patří bezesporu vřes, který je typickou podzimní květinou. Často se dávají vřesy také na hřbitovy během Dušiček, i když nevydrží první zimní mrazíky. Aktuálně je možné koupit si vřesy různých barev, nejčastěji se kupují vřesy s bílými kvítky nebo s růžovými kvítky. Čemu byste se měli vyvarovat, tak to jsou uměle barvené vřesy, které mají tendenci rychle uschnout. Navíc nevypadají na první pohled hezky a přirozeně.  

Okrasné zelí snese i první zimní mrazíky 

Pokud chcete do svých truhlíků zasadit květinu, která si dokonce tyká i s prvními zimními mrazíky, měli byste investovat do okrasného zelí. Jedná se o nevšední rostlinu, která vydrží v truhlících na balkoně i do vánočních svátků. Je velice zajímavé, že okrasné zelí mění svou barvu s klesající teplotou. Čím chladněji venku je, tím je okrasné zelí krásněji vybarvené.  

Kromě okrasného zelí nebo vřesů doporučujeme do truhlíků zasadit i břečťany, dále také rozchodníky, cesmíny nebo třeba řadu ozdobných trav, které se snáší s chladnějšími podzimními dny.