5 tipů pro rychlý úklid koupelny. Ušetřete čas i nervy 

Žádné dlouhé smýčení. Stačí 5 tipů a prostor koupelny se bude blýskat čistotou. Jak na to?  

Všechno pryč 

Zapomeňte na úklidové prostředky, které budou rozeseté po poličkách. Tak se stanete otrokem vaší koupelny a každý týden budete nuceni uklízet usazující se prach na každé jednotlivé lahvičce. Domů si pořiďte vestavěné skříně a všechny ručníky, úklidové prostředky a drogerii, kterou jste si koupili do zásoby, ukliďte z očí i z prostoru. Stolařství v Ostravě realizuje nábytek na míru po celé republice.  

Ometáme prach 

Jako první si k ruce vezměte prachovku s třásněmi. Oblíbenému úklidovému prostředku se v mnoha domácnostech přezdívá legračně „liščí ocas“, je ale samozřejmě tvořen umělými vlákny. Omeťte prostor stropu, nevynechejte ani svítidlo. Následně projeďte prachovkou také celé stěny a všechny rámy – zrcadlo, obrazy i okna.  

Hurá akce na sanitu 

A jsme v nižším patře. Nyní budeme věnovat chvíli času sanitě a kachličkám. Sanitu ošetřete pískovým prostředkem. Houbičkou rychlými pohyby rozetřete prostředek a snažte se, aby se jeho abrazivní schopnosti postaraly o eliminaci nečistot. Následně stačí písek na vany jen omýt. Zůstane příjemná vůně a čistota. Kachličky omyjte drsnou stranou houbičky a setřete čistým hadrem. Kachličky se nejlépe umývají poté, co jste si dali delší koupel. Jsou totiž orosené vzniklou párou.  

Podlaha a mizíme 

Jako poslední bod úklidu nám zbývá podlaha. Tu si z logických důvodů necháváme na konec. Na podlahu je nejlepší se vrhnout ve dvou fázích. Nejprve pomocí vysavače vysajeme prach a spáry. Následně hadrou namočenou ve vodě s trochou octa desinfikujeme prostor. A je hotovo. Nic víc už se dít nebude.  

Rychlost nade vše 

Zítra na nás nečistoty čekají znovu. Proto je nutné si úklid skutečně vyložit jako rychlou rozcvičku například před cvičením. Pusťte si rytmickou hudbu a každému bodu věnujte maximálně jednu písničku. Nikde se příliš dlouho nezdržujte. Důležitá je pravidelnost.  

A je to!