Bezpečnostní schránka ve vaší domácnosti

Možnost uložit své dokumenty a důležité věci v bezpečnostní schránce nabízí řada bank. Služba je dostupná a dá se využít třeba i na měsíc. Svou bezpečnostní schránku si lze ale zřídit i doma. Bezpečně doma uložit své ceniny, starožitné drobnosti, šperky a zásadní dokumenty není vždy snadné. Je třeba mít kvalitní trezor. Některé věci, jako rodinné šperky jsou nenahraditelné ve své citové hodnotě, nejen v té finanční.

Umístění bezpečnostních schránek si musíte dobře promyslet. Stejně jako v bankovní pobočce, kde musí splňovat přísná kritéria stavební, technická i podmínky stanovené pojišťovnami. Rozhodující je přístupnost schránek, jejich ochrana, velikost i možnosti diskrétní zóny. Stejně tak to má být i doma. Nemůžete si dávat věci do sejfu přímo před oknem s vytaženými žaluziemi a s rozsvíceným světlem. Je třeba si rozmyslet, jak má být bezpečnostní schránky velká. Na trhu jsou elektronické sejfy i mechanické sejfy. Je třeba si rozmyslet, zda si zapamatujete kód a zda vsadíte na položený sejf v komoře, nebo jej kvalitně zazdíte do zdi.

Pokud stále váháte, zda si pořídit bezpečnostní schránku v bance, nebo se raději poohlédnout po bezpečnostní schránce doma, zjistěte si informace. V bance se nemusí omezovat jen na tu svoji banku. Některé banky tuto službu nabízí i bez ohledu na to, zda jste jejich klientem. Rozdíl je v tomto případě pouze v prokazování totožnosti. Klientům dané banky stačí k ověření pouze občanský průkaz, ostatní klienti, kteří v bance účet nemají, musí mít doklady dva. Zvažte ale, zda vás neomezí pracovní doba banky, zda není lepší mít věci raději doma po ruce. Také někdy prostě nevíte, zda je dobré, aby v bance měli informace, že vůbec máte bezpečnostní schránku. Je spousta lidí, co nechtějí, aby v bance věděli, co ukrývají a že vůbec něco ukrývají. Po tom přece nikomu nic není.